El Camino del Norte recorre la costa cantábrica desde Irún hasta Ribadeo, a la entrada de Galicia, donde el itinerario vira al suroeste en dirección a Compostela.
1ª Etapa: Mondoñedo - Abadín (16,6 km)
2ª Etapa: Abadín - Villalba (20,8 km)
3ª Etapa: Villalba - Baamonde (18,5 km)
4ª Etapa: Baamonde - Sobrado dos Monxes (32 km)
5ª Etapa: Sobrado dos Monxes - Arzúa (22 km)
6ª Etapa: Arzúa - O Pedrouzo (19,3 km)
7ª Etapa: O Pedrouzo - Santiago de Compostela (19,4 km)